KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14197599
nr 1419 7599
Julius Gentalen
(1903-1966), Estland
Oljemålning, Vinterlandskap med hus. Signerad, daterad -51. Olja på pannå, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
Julius Gentalen, Estnisk bildkonstnär född 1903, död 1966.
måndag 20 september 2021
kl 18:54:22
Julius Gentalen
Läs mer om Julius Gentalen